„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi"  
Janusz Korczak  


W dniach 16-20 września 2021r. odbyła się wycieczka klasy VIID w Góry Świętokrzyskie.
Mimo wymagającej pogody, chłodu, deszczu i wiatru grupa z wychowawcą panią Urszula Galant i opiekunem panią Justyna Pyra dzielnie przemierzała wyznaczone szlaki.

Pierwszego dnia odbył się spacer po Kielcach i kamieniołomie Kadzielnia. Klasa odkryła tu Wzgórze Harcerskie upamiętniające bohaterska postawę patronów naszej szkoły harcerzy Szarych Szeregów podczas II wojny Światowej. Okazało się, że harcerze ci niezwykła odwaga wykazali się również w innych miejscach Kielc m.in. umieszczając na dzwonnicy katedralnej znak Polski Walczącej. Drugiego dnia klasa pokonała szlak na Święty Krzyż o wysokości 594m., gdzie mimo mgły udało się zobaczyć skalne rumowisko, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich tzw. gołoborze.

Trzeciego dnia grupa zwiedzała skansen "Muzeum Wsi Kieleckiej" z zabytkami kultury ludowej z województwa świętokrzyskiego oraz ruiny zamku w Chęcinach. Tu uczniom różne pomysły przychodziły do głowy, jak chociażby zaprzestanie w szkole kartkówek z matematyki i języka niemieckiego poprzez wzięcie w dyby drewniane swoich nauczycielek a może nawet strącenie ich do lochu. Ostatecznie panie zostały uwolnione, pewnie dzięki obecności opiekuna mamy ucznia Dawida R., a plan wycieczki mógł zostać do końca zrealizowany. W dniu powrotu do domu klasa odwiedziła nietuzinkowe miejsce: Muzeum Zabawek w Kielcach, gdzie odbywa się pokoleniowy dialog. Wystawa okazała się powrotem do dzieciństwa dla opiekunów wycieczki ale również „wehikułem czasu” dla uczniów, którzy mogli zobaczyć zabawki z pogranicza wieków.

Oprócz bogatego planu wycieczki klasa w wolnym czasie uczestniczyła w zajęciach z matematyki oraz w zabawach integracyjnych. Młodzież wykazywała się dużą empatią i sympatią względem siebie. Klasa była zgrana, zdyscyplinowana oraz punktualna a przede wszystkim dzielna i zdeterminowana w realizacji zamierzonych celów. Można śmiało powiedzieć, że VIID z niecierpliwością wyczekuje kolejnych klasowych wyjazdów!

Galeria zdjęć



Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2021/2022

• 12 listopada 2021 r. (piątek)
• 7 stycznia 2022 r. (piątek)
• 2 maja 2022 r. (poniedziałek)
• 25, 26, 27 maja 2022 r. (środa, czwartek, piątek)
• 17 czerwca 2022 r. (piątek)

Dni ustawowo wolne od pracy w roku szkolnym 2021/2022:

• Wszystkich Świętych – 1 listopada 2021 r.,
• Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2021 r.,
• Boże Narodzenie – 25–26 grudnia 2021r.,
• Nowy Rok – 1 stycznia 2022 r.,
• Trzech Króli – 6 stycznia 2022 r.,
• Wielkanoc – 17 kwietnia 2022 r.
• Poniedziałek Wielkanocny – 18 kwietnia 2022 r.,
• Święto Pracy – 1 maja 2022 r.,
• Święto Konstytucji Trzeciego Maja – 3 maja 2022 r.,
• Boże Ciało – 16 czerwca 2022 r.


Kalendarium konkursów w roku szkolnym 2021/2022

L.p. TYTUŁ KONKURSU, TEMATYKA PRZEWIDYWANY TERMIN REALIZACJI OSOBY ODPOWIEDZIALNE
1. Konkurs literacki ,,Czytanie to latanie” wrz.21 Nauczyciele języka polskiego
2. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” Wrzesień- listopad 2021 Nauczyciele informatyki
3. InstaLogik- konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line Etap I, 01- 28. 10.2021
Etap II, 11.12.2021
Etap III, 26.03.2021
Nauczyciele informatyki
4. Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny- etap szkolny 19.10.2021 Dyrektor i nauczyciele języka polskiego
5. Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny 20.10.2021 Dyrektor i nauczyciele języka angielskiego
6. Kuratoryjny Konkurs Matematyczny- etap szkolny 21.10.2021 Dyrektor i nauczyciele matematyki
7. Kuratoryjny Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny 22.10.2021 Dyrektor i nauczyciele języka niemieckiego
8. Kuratoryjny Konkurs Historyczny- etap szkolny 26.10.2021 Dyrektor i nauczyciele historii
9. Kuratoryjny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie - etap szkolny 27.10.2021 Dyrektor i nauczyciele WOS-u
10. Kuratoryjny Konkurs Chemiczny - etap szkolny 27.10.2021 Dyrektor i nauczyciele chemii
11. Kuratoryjny Konkurs Biologiczny - etap szkolny 28.10.2021 Dyrektor i nauczyciele biologii
12. Kuratoryjny Konkurs Geograficzny - etap szkolny 28.10.2021 Dyrektor i nauczyciele geografii
13. Ogólnopolski Test Ortograficzny dla klas 4-8. 26.10.2021 Nauczyciele języka polskiego
14. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego  ”Olimpus” paź.21 Nauczyciele języka angielskiego
15. Konkurs informatyczny „CodeWeek- Europejski Tydzień Kodowania” paź.21 Nauczyciele informatyki
16. Konkurs „Multitest” – przyroda, biologia, chemia, geografia paź.21 Nauczyciele przedmiotów
17. Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy”. paź.21 Maciej Sawicki
18. Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego " lis.21 Grzegorz Chyziak
19. Konkurs plastyczny „Kolaż z owoców i warzyw” paź.21 Monika Psujek
20. Konkurs niemiecko-angielski: „Deutsch ist easy” – klasy 4-6 i 7-8 Jesień 2021 Ewelina Musiał
Justyna Pyra
Aneta Piechota
21. Konkurs plastyczny „Chcę być zdrowy” lis.21 Marek Szemiel
22. Konkurs recytatorski "Wiersze Juliana Tuwima" lis.21 Ewa Błaszczyk
23. Konkurs „Pingwin” - przyroda, biologia, chemia, geografia lis.21 Nauczyciele przedmiotów
24. Konkurs „Meditest” dla klas 3-4, 5-6, 7-8 lis.21 Nauczyciele przedmiotów
25. Konkurs recytatorski „My favourite English poem” dla klas 4-8. Zima 2021 Izabela Graczyk-Zaborowska
Ewelina Musiał
Ewelina Iracka
Justyna Pyra
26. Konkurs Gminny „Mój projekt Ożarowskiej Kartki Świątecznej” Listopad/grudzień Agata Trzpiel
27. Konkurs Ortograficzny
 ,,O Pióro Burmistrza  Gminy Ożarów Mazowiecki’’- eliminacje szkolne
gru.21 Nauczyciele języka polskiego
28. Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek gru.21 Borysiak Aneta
29.  „Konkurs Kolęd i Pastorałek” – etap szkolny i gminny Grudzień 2021 r.  Aneta Borysiak
30. Konkurs plastyczny dla oddziału przedszkolnego ,,Zimowy pejzaż" sty.22  Ewelina Mamcarz
31. Olimpiada Wiedzy Chemicznej Etap I 26.11.2021
Etap II 14.01.2021
Etap III 19.03.2021
Nauczyciele chemii
32. Konkurs Recytatorski  ,,Warszawska Syrenka”- eliminacje szkolne lut.22 Beata Zajączkowska
 Ewelina Iracka
33. „Dzień Bezpiecznego Internetu” 08.02.2022 Nauczyciele informatyki
34. Szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Patrz w przyszłość, pamiętaj o przeszłości…”   Marzec 2022  Magdalena Szkup
 Aneta Borysiak
35. „ZRÓB Z NICZEGO COŚ FAJNEGO” mar.22  Aneta Borysiak
36. Konkurs plastyczny dla klas 1-4 okazji „Dnia Mózgu” 15 marca 2022 Zespół specjalistów
37. Konkurs wiedzy dla klas 5-6 z okazji „Dnia Mózgu” 15 marca 2022 Zespół specjalistów
38. Test wiedzy o mózgu i zmysłach dla klas 5-6 z okazji „Dnia Mózgu” 15 marca 2022 Zespół specjalistów
39. Wojewódzki Festiwal Patriotyczny w Pamiątce Marzec/Kwiecień 2022  Aneta Borysiak
40. Szkolny  Konkurs Wiedzy o Szarych Szeregach
kl. IV-VI
kl. VII- VIII
Marzec/Kwiecień 2022 Grzegorz Chyziak
Maciej Sawicki
Anna Jędrzejczyk
41. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR” 17 marca 2022 Nauczyciele matematyki
42. Konkurs „Galileo” - przyroda, biologia, chemia, geografia, fizyka mar.22 Nauczyciele przedmiotów
43. Animacja komputerowa w spocie reklamowym szkoły   mar.22 Nauczyciele informatyki
44. Konkurs „Świetlik” - dla klas IV-VIII,
1 etap - doświadczenia
2 etap - test
mar.22 Nauczyciele przedmiotów
45. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Galileo” mar.22 Nauczyciele chemii
46. Światowy „Dzień Matematyki” 14 marca 2022  Nauczyciele matematyki
47. Konkurs języka angielskiego dla klas 1-3 plastyczno-językowy wiosna 2021 Ewelina Iracka
Ewelina Musiał
Aneta Piechota
48. Konkurs plastyczny dla  oddziału przedszkolnego „Najpiękniejsza pisanka"  kwiecień 2022 Monika Juskowiak
49. Konkurs „Panda” - przyroda, biologia, chemia, geografia, fizyka, kwi.22 Nauczyciele przedmiotów
50. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej kwi.22 Magdalena Szkup
1. "Patrz w przyszłość, pamiętaj o przeszłości…"- etap gminny  Aneta Borysiak
51. Szkolny Konkurs Plastyczny „Ziemia naszym domem” kwi.22 Agata Trzpiel
52. Konkurs plastyczno-techniczny „ Drugie życie surowców wtórnych” kwi.22 Agata Trzpiel
53. Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  „Każda książka drogie dzieci, coś mądrego Wam poleci” Marzec/ kwiecień 2022 Maciej Sawicki
54. Konkurs „Ekotest” dla klas 3-4, 5-6, 7-8      kwi.22 Nauczyciele przedmiotów
55. „Wzorowy matematyk” - klasa II Kwiecień/Maj 2022 Iga Sieczek
56. „Wzorowy matematyk” - klasa III Kwiecień/Maj 2022 Barbara Mączyńska
57. Powiatowy Konkurs Ortograficzny – Błonie. maj.22 Nauczyciele języka polskiego
58. Konkurs ,,Wydajemy Własną Książkę” - szkolne eliminacje do  Powiatowego Konkursu Czytelniczego ,,Wydajemy Własną Książkę" maj.22 Maciej Sawicki
Agata Trzpiel
59. Konkurs plastyczny „Kosmos oczami dziecka- moja planeta marzeń” maj.22 Justyna Niewiadomska
60. „Bezpiecznie na wsi.” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS 2022 Agata Trzpiel
61. „Asy z pierwszej klasy” Maj/Czerwiec 2022 Ewa Lipka-Auguścik
Agnieszka Kępczyńska
62. „Mistrz Ortografii” - klasa III Maj/Czerwiec 2022 Agnieszka Bogucka
63.  „Mistrz Ortografii”-  klasa II Maj/Czerwiec 2022 Renata Cybulska
Małgorzata Miziołek
64. Konkurs szybkiego czytania ze zrozumieniem - klasa III Maj/Czerwiec 2022 Mariola Kulińska-Trojanowska
Elżbieta Tomczyk
65. „Potyczki z matematyką”- kontynuacja Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów kl. IV – VIII I etap- 16.10.2021 ( sobota)
II etap- 15.01. 2022 (sobota)
III etap- 23.04.2022 ( sobota)
Nauczyciele matematyki
66. Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras” (organizacja 1 etapu, przygotowywanie zadań do 2 etapu). I etap- 20.11.2021 ( sobota)
II etap- dla klas VII-VIII- 07.05. 2022 w Ożarowie Maz.
II etap- dla klas IV-VI- 14.05.2022  w Ożarowie Maz.
Nauczyciele matematyki
67. Gminny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” dla uczniów z klas 3 i 4 Cały rok szkolny Nauczyciele matematyki
68. Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej Cały rok szkolny Nauczyciele przedmiotów
69. Zawody sportowe – wg. kalendarza imprez i zawodów Cały rok szkolny Nauczyciele wf-u

Kalendarium imprez i wydarzeń w roku szkolnym 2021/2022

WYDARZENIE SPOSÓB REALIZACJI OSOBY ODPOWIEDZIALNE TERMIN
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO Spotkania
 z uczniami i  rodzicami
wicedyrektor,
wychowawcy
01.09.2021r.
NARODOWE CZYTANIE Udział w akcji zorganizowanej przez bibliotekę publiczną w Józefowie wicedyrektor,
p. Ewelina Iracka,
p. Ewelina Musiał,
p. J. Wąsowska
04.09.2021r.
BITWA
OŁTARZEWSKA
Udział w obchodach upamiętniających Bitwę Ołtarzewską dyrektor,
poczet sztandarowy
11.09.2021r.
ROCZNICA
PATRONA 
SZARYCH
SZEREGÓW
Apel okolicznościowy p. M. Szkup
p. A. Borysiak
28.09.2021 r.
SZARE SZEREGI – PATRON SZKOŁY Realizacja programu profilaktyczno-wychowawczego – wychowanie ku wartościom Wychowawcy i nauczyciele Cały rok
SPRZATANIE ŚWIATA Realizacja ścieżki ekologicznej P. R. Cybulska,
p. M. Borowska
18.09.2021r.
DZIEŃ  EDUKACJI    NARODOWEJ ślubowanie klas pierwszych wychowawcy klas I 14.10.2020r.
SZKOŁA
ZAWODOWCÓW
Realizacja programu doradztwa zawodowego w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-VIII p. M. Cender,
p. E. Wójcik, wychowawcy, wychowawcy świetlicy szkolnej
Cały rok
ŚWIĘTO
NIEPODLEGLOŚCI
Apel okolicznościowy p. B. Krakowiak
p. K. Bucior
09.11.2021 r.
JASEŁKA Wspólne kolędowanie, jasełka P. J. Migda,
p. A. Borysiak,
 p. E. Iracka, p. E. Wiak
22.12.2021r.
FERIE W SZKOLE Zima na wsi wicedyrektorzy 31.01.2022r.- 13.02.2022r.
DZIEŃ
BEZPIECZNEGO INTERNETU-
Pogadanki, apele, prezentacje p. E. Bartosińska
p. A. Lenartowicz
p. M. Cender
8 .02.2022r.
DZIEŃ
MATEMATYKI
  p. E. Chwil
p. U. Galant
p. B. Bogucka
p. B. Mączyńska
p. M. Kulińska-Trojanowska
14.03.2022r.
DZIEŃ WIEDZY
 O MÓZGU
Zadania do wykonania podczas godz. wych. p. J. Kowalewska
p. K. Wielgus
p. A. Pawłowska
15.03.2022r.
SZARE SZEREGI Konkurs wiedzy
Kl. IV-VIII
p. G. Chyziak
p. M. Sawicki
08.03.2022 r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU warsztaty p. J. Kowalewska
p. A. Pawłowska
05.04.2022r. 
ŚWIĘTO SZKOŁY /KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ apel
okolicznościowy
Zespół polonistów,
p. A. Borysiak
09.04.2022 r.
BADANIE
KOMPETENCYJNE KLAS III i VII
Sprawdzian zespół nadzorujący maj 2022r.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY   Członkowie komisji 24 -26 maja 2022 r.
DZIEŃ DZIECKA Kl. „0” – III- wycieczki Wychowawcy, nauczyciele wspomagający
Nauczyciele świetlicy
01.06. 2022r.
   
Kl. IV-VIII – dzień sportu p. R. Salwin
p. K. Gałązka
p. E. Wiak
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS ÓSMYCH Uroczyste rozdanie nagród oraz program słowno-muzyczny p. B. Zajączkowska
p. E. Musiał
p. A. Trzpiel
23.06.2022r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Uroczyste rozdanie świadectw ukończenia klasy dyrektor, wychowawcy 24. 06. 2022r.